Wiadomości i Tematy

04 gru 2018

Wzmacnianie globalnych sieci sprzedaży w regionie Bliskiego Wschodu

ARKRAY rozszerza działalność na trzynasty kraj, otwierając nowy oddział w Dubaju

Firma ARKRAY, Inc. otworzyła nowe biuro sprzedaży o nazwie „ARKRAY Middle East Branch" (oddział na Bliskim Wschodzie) w Dubaju - wielkim bliskowschodnim węźle gospodarczym. Będzie to biuro, z którego prowadzone będą działania w regionie Bliskiego Wschodu, gdzie podobnie jak w Azji odnotowuje się duży wzrost w branży wyrobów medycznych. Firma będzie mogła dzięki temu podjąć bardziej aktywną działalność handlową i przyspieszyć ekspansję zagraniczną.

Dnia 4 grudnia 2018 r. firma ARKRAY, Inc. (zwana dalej ARKRAY) założyła oddział o nazwie „ARKRAY Middle East Branch" (oddział w Dubaju) z siedzibą w Dubaju, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Ze względu na bardzo szybki wzrost gospodarczy, z jakim mamy do czynienia w ostatnich latach na Bliskim Wschodzie, a także dzięki poprawie warunków życia, skorelowanej z tym wzrostem, zwiększa się także zachorowalność na choroby cywilizacyjne. W szczególności liczba chorych z cukrzycą wzrosła do 39 milionów w 2017 r., a jej dalszy wzrost przewidywany jest na poziomie 72%, do 67 milionów osób w perspektywie roku 2045*.

Dotychczas holenderska spółka grupy ARKRAY, tj. ARKRAY Europe, B.V., odpowiadała samodzielnie za nadzór i ekspansję działalności w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, czym zajmowała się od 10 lat. Ponieważ przewiduje się coraz intensywniejszy rozwój rynku wyrobów medycznych na Bliskim Wschodzie, firma ARKRAY założyła oddział w Dubaju z myślą o świadczeniu bardziej precyzyjnych usług, dopasowanych do potrzeb miejscowej ludności. Oddział w Dubaju korzystać będzie ze strefy wolnocłowej Międzynarodowego Portu Lotniczego w Dubaju (DAFZA), dzięki czemu firma ARKRAY zyska możliwość sprawniejszego działania w zakresie obsługi krajów Bliskiego Wschodu.

ARKRAY zamierza dążyć do podwyższenia poziomu zadowolenia klientów oraz ekspansji działalności, przy jednoczesnym wzmacnianiu sieci sprzedaży i serwisu na rynku globalnym.

*International Diabetes Federation "Diabetes Atlas Eighth Edition 2017" / „Atlas cukrzycy, wyd. VIII z 2017 r.", Międzynarodowa Federacja Cukrzycy

Ogólne informacje o nowym oddziale

Nazwa oddziału ARKRAY Middle East Branch / Oddział na Bliskim Wschodzie *Oddział spółki ARKRAY Europe, B.V.
Siedziba Building / budynek 6WA, Room / pokój 527, Dubai Airport Freezone / Strefa wolnocłowa w Porcie Lotniczym w Dubaju, P.O. Box: 371692, Dubaj, ZEA
tel.: +971-4-2146552  faks: +971-4-2146554
Data rozpoczęcia działalności 4 grudnia 2018 r.
Opis działalności Sprzedaż urządzeń do badań klinicznych i reagentów wraz z pomocą techniczną dla klientów