Wiadomości i Tematy

22 maj 2019

Spełnianie potrzeb placówek medycznych i tworzenie nowej wartości
Wprowadzenie nowej marki urządzeń medycznych i odczynników: „The Lab"

ARKRAY, Inc. wprowadzi na rynek „The Lab" , nową markę urządzeń medycznych i odczynników, powstałą w oparciu o koncepcję „zastosowania niepowtarzalnych pomysłów i technologii w celu zapewnienia lekarzom i pacjentom nowej wartości". Będziemy opracowywać produkty spełniające potrzeby odbiorców z branży medycznej, którzy potrzebują „prostszych, szybszych i bardziej precyzyjnych danych". Docelowo planujemy przygotowanie kompleksowej linii produktów, obejmującej nie tylko wyroby do wykonywania badań.

ARKRAY Inc. (dalej ARKRAY) wprowadzi na rynek nową markę urządzeń medycznych i odczynników o nazwie „The Lab" . Od wielu lat spółka ARKRAY opracowuje i wytwarza produkty różnego zastosowania przeznaczone do badań związanych z cukrzycą i badań moczu, ale także do badań biochemicznych,*1 produkty związane z ochroną zdrowia i weterynaryjne. Nasze produkty są stosowane w przeszło 80 krajach na całym świecie. W różnych seriach produktów wykorzystujemy własne pomysły i technologie, np. w serii glukometrów GLUCCOCARD przeznaczonych do samokontroli poziomu glukozy we krwi u diabetyków i analizatory ADAMS stosowane do pomiaru zawartości hemoglobiny A1c,*2 w cukrzycy.

„The Lab" to nowa marka urządzeń medycznych i odczynników oparta na koncepcji „wykorzystywania nowych pomysłów i technologii w celu zapewnienia lekarzom i pacjentom nowej wartości". Dzięki wykorzystaniu niepowtarzalnych pomysłów i technologii opracowanych przez ARKRAY będziemy oferować produkty, które odpowiedzą na zapotrzebowanie na „szybsze, prostsze i bardziej precyzyjne dane: ze strony rynku medycznego. Docelowo ARKRAY przygotuje kompleksową linię produktów, obejmujących nie tylko obszar badań medycznych, celem dalszej poprawy szybkości i skuteczności diagnoz przy jednoczesnym zdjęciu nadmiernego obciążenia z pacjentów. Zamierzamy zacząć od wprowadzenia na rynek krajowy przyrządów do badania cukrzycy, wykorzystujących najnowocześniejszą technologię, a równocześnie wprowadzić na rynek międzynarodowy nowe przenośne systemy do badań biochemicznych.

Obecnie rynek badań medycznych rośnie w tempie 2,4% rocznie i przewiduje się, że osiągnie wartość 7,8 biliona jenów.*3 ARKRAY będzie wprowadzać nowe produkty i usługi, aby rozszerzyć swoją obecność na rynkach krajowych i zagranicznych oraz udział w nich.

Nazwa marki

The Lab

Koncepcja marki

Oferowanie nowej wartości poprzez niepowtarzalne pomysły i technologie.
~ARKRAY będzie nadal zaspokajać potrzeby rynku medycznego i tworzyć nową wartość. ~

Logo marki

the_lab_lpgp.png

Zaprojektowane przez Kenya Harę, autora logo ARKRAY. Logo the Lab odzwierciedla niezmienną niezawodność i aktywne poszukiwanie nowych wyzwań.

Terminologia

*1 Badania składników krwi lub moczu, takich jak białka, cukier, elektrolity i enzymy. W przypadku nieprawidłowego stanu zdrowia pacjenta, wartości tych składników przekraczają normy. Dlatego badanie biochemiczne jest ważnym elementem diagnostyki i leczenia chorób.

*2 Hemoglobina A1c jest wskaźnikiem średniej zawartości cukru w krwi pacjenta w ubiegłych 1-2 miesiącach. Tworzy się poprzez wiązanie hemoglobiny i glukozy w krwinkach czerwonych.

*3 „Światowy rynek diagnostyki medycznej 2016", opublikowany przez FUJI KEIZAI CO., LTD.